o nas
|||kontakt
Zeskanuj ten kod, a potem zapisz w smartfonie nasze dane (adres pocztowy, telefon, email, www). Zawsze mogą ci się przydać.
To był projekt pełen śmiechu, ale i łez, pracy nad własnym „ja” i sporej dawki relaksu. Właśnie zakończyliśmy projekt Akademia Zdrowego Rodzica skierowany do rodziców dzieci z niepełnosprawnością. Relaks przy misach tybetańskich, masaże, zajęcia ruchowe, spotkania z trenerką personalną i psychoterapeutą - to czekało na rodziców, którzy wzięli udział w projekcie.
Codzienna opieka nad niepełnosprawnym dzieckiem, poświęcanie mu ogromnej ilości czasu, to duży wysiłek i poświęcanie ze strony rodziców. Z tym wiąże się ogromny stres, zaniedbywania siebie i swoich najbliższych. Poczucie bezradności wobec choroby powoduje zwiększony poziom stresu, a to przekłada się na spadek sił psychicznych i fizycznych potrzebnych do opieki nad niepełnosprawnym potomstwem. Stąd pomysł na projekt „Akademia Zdrowego Rodzica”, w którym to my zadbaliśmy o rodziców.
W projekcie przygotowaliśmy działania, dzięki którym rodzice mogli podnieść swoje poczucie wartości i zdobyć wiedzę kształtującą prawidłowe nawyki zdrowotne. Projekt rozpoczęliśmy od spotkań z trenerką personalną, która najpierw pomogła rodzicom określić cele i marzenia, a następnie zdobywać motywację do działania, by w efekcie mogli osiągnąć harmonię w życiu osobistym. Te spotkania były okraszone sporą dawką śmiechu i łez. Z kolei psychoterapeuta zadbał o poprawą komunikacji, relacji z innymi i asertywnością.
Spotkania ze specjalistami pomogły rodzicom na uruchomienie własnej odpowiedzialności za swój nastrój, emocje, radzenie sobie ze stresem, lękiem. Rodzice korzystali też z zajęć relaksacyjnych i ruchowych, dzięki którym poznawali różne formy aktywności, z których będą mogli korzystać żeby zadbać o swoje zdrowie fizyczne i zmniejszyć stres. Wśród zajęć ruchowych hitem okazał się pole dance, czyli fitness na rurze. Tu oprócz pracy nad kondycją fizyczną, mamy pracowały nad swoją kobiecością, świetnie się przy tym bawiąc.
Dzięki dotacji z Urzędu Miasta Rybnik, mogliśmy zapewnić rodzicom trzy miesiące intensywnych zajęć w trakcie których to oni mogli wreszcie poczuć się zaopiekowanymi.
Jak bardzo rodzice potrzebują wsparcia świadczą listy otrzymane od uczestników:
„W końcu coś dla nas mam, a nie tylko dla dzieci! – mówi Marzena Halejcio, uczestniczka projektu. Jestem bardzo zadowolona z udziału w projekcie. Szczególnie podobały mi się zajęcia z coachem Moniką. Bardzo potrzebowałam takich zajęć. Mimo, iż było ich kilka to wystarczyło, aby odbudować moje poczucie wartości i dodać mi pewności siebie.
Monika pokazała jak stać się silniejszym, pewniejszym siebie i nie rezygnować ze swoich marzeń. Pomogła mi odnaleźć cel w życiu, o którym zapomniałam w pogoni za szczęściem swoich pociech. Uzmysłowiła mi, jakie to ważne i wskazała narzędzia do tego, aby to osiągnąć.
Po zajęciach jestem zmotywowana i pełna energii. Odnalazłam siebie na nowo.
A żeby nie zapomnieć o swoim wewnętrznym „Ja” można było skorzystać ze spotkań z psychoterapeutą i lekcji asertywności.
No i po porcji intensywnej motywacji i zastrzyku pozytywnej energii mam możliwość kontynuacji tego stanu na zajęciach z tańca, masażach, wizycie w salonie kosmetycznym.
A dla wyciszenia były gongi, misy tybetańskie, które swą wibracją wprowadzały mnie w stan głębokiego relaksu i odprężenia. Aż chce się żyć!
Wszystkie zajęcia fajnie ze sobą współgrały i dokładnie spełniały moje potrzeby i oczekiwania. Ten projekt to zastrzyk pozytywnej energii życiowej. Jestem bardzo wdzięczna, że miałam możliwość wzięcia udziału w tym projekcie.”
Maciej Przybysz, tata Rafała – „Jestem ojcem dziecka z autyzmem. Brałem udział w projekcie „Akademia Zdrowego Rodzica”. W ramach tego projektu odbyło się wiele spotkań, zajęć warsztatowych i relaksacyjnych.
Na spotkaniach z trenerem personalnym oraz z psychoterapeutą poszerzyłem swoją wiedzę dotyczącą utrzymania psychiki w jak najlepszej kondycji, nauczyłem się, jak radzić sobie z codziennymi problemami, podniosłem swoją samoocenę. Zajęcia relaksacyjne natomiast pomogły mi się odprężyć, zrelaksować oraz nabrać sił do dalszej walki o podniesienie jakości życia mojego syna.
Spotkania były prowadzone w bardzo przyjaznej atmosferze, poznałem tam wiele wspaniałych osób borykających się niejednokrotnie z podobnymi do moich, a nawet większymi problemami.”
Projekt „Akademia Zdrowego Rodzica” to program profilaktyczno-edukacyjny, który powstał w odpowiedzi na problemy rodziców dzieci z niepełnosprawnością.
Codzienna opieka nad niepełnosprawnym dzieckiem, poświęcanie mu ogromnej ilości czasu, to duży wysiłek i poświęcanie ze strony rodziców. Z tym wiąże się ogromny stres, zaniedbywania siebie i swoich najbliższych. Poczucie bezradności wobec choroby powoduje zwiększony poziom stresu, a to przekłada się na spadek sił psychicznych i fizycznych potrzebnych do opieki nad niepełnosprawnym potomstwem.
Projekt „Akademia Zdrowego Rodzica” powstał, by zapewnić rodzicom chwile odpoczynku i relaksu. Zajęcia projektowe to czas, w którym rodzice podnieśli swoje poczucie wartości i zdobyli wiedzę kształtującą prawidłowe nawyki zdrowotne.
W końcu coś dla nas mam, a nie tylko dla dzieci!
Spotkania z trenerką personalną i psychoterapeutą, relaks przy misach tybetańskich, masaże, zajęcia ruchowe - to czekało na rodziców, którzy wzięli udział w projekcie „Akademia Zdrowego Rodzica”.
Kilka spotkań z trenerką personalną wystarczyło, aby odbudować moje poczucie wartości i dodać mi pewności siebie.
W ramach projektu odbyły się:
1. Spotkania z trenerem personalnym
2. Zajęcia warsztatowe z coachem zdrowotnym
2. Spotkania z psychoterapeutą
3. Pokazowe warsztaty ruchowe (pole dance, basen, kręgle, fitness, nordic walking)
4. Zajęcia relaksacyjne przy dźwiękach misach tybetańskich, masaże relaksacyjne
Zajęcia relaksacyjne pomogły mi odprężyć się, zrelaksować oraz nabrać sił do dalszej walki o podniesienie jakości życia mojego syna.
Zobacz także: fotorelacja
Jesteś rodzicem dziecka z niepełnosprawnością? Zapraszamy Cię do nowego projektu „Akademia Zdrowego Rodzica”.
„Akademia Zdrowego Rodzica” to program profilaktyczno-edukacyjny, który powstał w odpowiedzi na problemy rodziców dzieci z niepełnosprawnością. Jeśli opieka nad niepełnosprawnym dzieckiem zajmuje Ci większość dnia, a Twoje życie jest podporządkowane chorobie dziecka – zgłoś się do naszego programu.
Obowiązki związane z codzienną opieką nad niepełnosprawnym dzieckiem, poczucie bezradności wobec choroby powoduje zwiększony poziom stresu, a to przekłada się na spadek sił psychicznych i fizycznych potrzebnych do opieki nad niepełnosprawnym potomstwem. Dlatego w projekcie przygotowaliśmy działania, dzięki którym rodzice podniosą swoje poczucie wartości i zdobędą wiedzę kształtującą prawidłowe nawyki zdrowotne.
W ramach projektu odbędą się:
1. Spotkania z trenerem personalnym (podzielone na dwa bloki dotyczące duszy i ciała)
2. Zajęcia warsztatowe z coachem zdrowotnym
3. Spotkania z psychoterapeutą
4. Wybrane zajęcia ruchowe np. siłownia, basen, kręgle
5. Zajęcia relaksacyjne m.in. relaks przy dźwiękach muzyki relaksacyjnej i instrumentów (misy, gongi)
Zapraszamy do udziału w projekcie rodziców dzieci niepełnosprawnych, którzy potrzebują wsparcia oraz chcą poszerzyć wiedzę dotyczącą zdrowego stylu życia i utrzymania własnego ciała i psychiki w jak najlepszej kondycji, a także chcących zwiększyć poczucie własnej wartości.
Pobierz formularz zgłoszeniowy
Zgłoszenia przyjmujemy pod nr tel. 698 388 528. Decyduje kolejność zgłoszeń.
Projekt wspófinansowany ze środków Miasta Rybnik oraz ze środków Stowarzyszenia na rzecz wspomagania osób z niepełnosprawnością i ich otoczenia „Razem”